Faleveles táskám
a nagyon egyszerűen és gyorsan elkészíthető táskának a leírását kérték tőlem. Gondoltam felteszem ide, itt mindenki el tudja érni. Hátha van kedve másoknak is megvarrni. Nem bonyolult, kezdőknek is ajánlom. A táska kész mérete kb.27cm x 30cm. Nem nagy, de tetszőlegesen lehet módosítani.
Hozzávalók
Az elejéhez:
- 2 db 6x30cm sötétzöld
- 2 db 14x30cm világos színű anyag
- 4 db 5x30cm barna
- 2 db 11x30cm világoszöld
A béléshez:
- 2 db 37x30cm pamu, tetszés szerint
- vatelin
- 1 db belső zsebhez 18×20 cm.
A füléhez:
- 2db 7.5x85cm barna(ha valaki hosszabbat, rövidebbet szeretne akkor értelemszerűen ezen a méreten kell módosítani)
- 2 db 3x85cm zöld
- 2 db 3cm x 85cm-es felvasalható vatelincsík
A záródásához:
- 1 db cippzár, kb.40-45cm-es, színben illeszkedjen a táskához
- 2 db 6cm x –a táska szélessége + a varrásráhagyás a világos színből
- 2 db 6cm x –a táska szélessége + a varrásráhagyás a bélés anyagából
- felvasalható vatelin
Az elkészítés menete:
- Összevarrjuk a csíkokat a képen látható sorrendben.
- A varrások után mindig vasalunk.Tetszés szerint applikálunk a középső nagyobb világos részre valamit. Én még mindig ezt a levelet hímeztem, mert változtalanul nagyon tetszik.
- Aláteszünk egy kicsit nagyobbra szabott vatelint. Én ez alá még tettem egy réteg felvasalható vetexet, hogy jobb tartása legyen. Tetszőlegesen letűzzűk (a 3 réteget) , díszítő öltésekkel dekorálhatjuk.
- Az alsó rövid oldalon összevarrjuk a két darabot. Utána a két oldalát is, úgy hogy 2×3,5cm-t összecsípve közéfogunk.
- Elkészítjük a zsebnek valót és azt még most varrjuk fel a bélésre. A kiszabott anyagot színével szemben félbehajtjuk, majd összevarrjuk a képen látható módon. Akkora nyílást kell hagyni, hogy ki tudjuk majd fordítani. Széthajtjuk majd a széleit is levarrjuk. Kifordítjuk levasaljuk. Készíthetünk több zsebet is vagy nagyobbat, ki mit szeretne.
- Miután kiszabtuk a bélést az egyik rövid oldala (az alja) mentén összevarrjuk Ha akarjuk a sarkokat levarrhatjuk.
- Elkészítjük a füleket. Először a keskeny zöld csík hátuljára felvasaljuk a vatelint. Ha a fület a zippzáros rész és a táska közé szeretnénk bevarrni, akkor csak annyit kell tenni, hogy a szélesebb barna csík közepére helyezzük (gombostűzzűk) a keskenyebbet. A szélesebbet mindkét oldaról kétszer felhajtva rávarrjuk.
- Ha a fület kívülről varrjuk fel, -mint az én táskámon is-, akkor előbb kialakítjuk a csúcsát és a folyamat innentől kezdve ugyanaz.
- Már csak a táska zárása van hátra. Lemérjük a táskánk szélességét és ehhez hozzászámoljuk a varrásráhagyást (mindkét végéhez)(pontosan kell dolgozni, különben ráncos lesz !) . Arra az anyagra, amelyik felül lesz ( a fonákjára) rávasaljuk a vatelint, ezzel is erősítve ezt a részt.
- A kiszabott részekre feljelölünk 3x2cm-es téglalapot és ezeket mindkét rétegből kivágjuk.Tehát 2db ilyenünk lesz, aminek egyik oldalán a bélés, a másikon a táska anyaga.
- Összevarrjuk a rövid oldaluk mentén, majd körbevarrjuk. Kifordítjuk és levasaljuk.Így kell kinéznie:
- A nyitott szélét varrjuk majd a táskához. A másik felére varrjuk fel a cippzárt keskenyen.
- Na, még ezt kell felvarrnunk a táskára. A bélést beletesszük a táskába majd kívülre színt színével szemben a cipzáros részt rátgombostűzzűk. Kicsi varrásráhagyással végigvarrjuk.( ha a fület nem kívülre szeretnénk tenni, akkor most kell ide belefogni és levarrni) A tűk az anyagra merőlegesen állnak és mindig kívülről befelé tesszük bele. A varrógéppel lehetőség szerint nem megyünk keresztül a gombostűkön. Nem tesz jót a tűnek. Ha így helyezzük el a tűket, egyrészt nem böknek meg bennünket másrész sokkal könyebb varrás közben kihúzogatni őket. ( jobb kezesek előnyben!)
- Visszafordítjuk a cippzáros részt és kicsit szélesebben körbe letűzzük a táska száját.
- Már csak a fül felvarrása maradt, géppel vagy kézzel.Varrhatunk rá gombot vagy egyéb díszítést.
- A cippzárunk azért ilyen hosszú, hogyha a táskát kinyitjuk a cippzár ne akadályozzon bennünket a pakolásban. Mindenki eldönti, milyen hosszúra hagyja meg, a felesleget levágjuk. Előtte azonban készítünk egy kis téglalapot, kifordítjuk, belecsúsztatjuk a cippzárvéget és jól levarrjuk, körbevarrjuk.
Remélem mindenkinek tetszik majd a leírást és sikerül szebbnél szebb táskákat készíteni. Sok sikert hozzá!
2007. november 20. kedd - 11:06
Zsuzska, nagyon szépen köszönöm a táska leírást, idén már nem fér bele, de jövőre , februárban, Anyukám szülinapjára megvarrom, ha kész lefényképezem és elküldöm neked. Nagyon szép ez a remekmű is, és valóban nem túl bonyolult megvarrni!
2007. november 21. szerda - 23:11
Szia Gabi, nagyon szívesen és kíváncsian várom a fényképet. Remélem sikerül majd örömöt szerezni vele.
ZSuzsa
2007. november 22. csütörtök - 15:28
Kedves Zsuzska! Nagyon szép részletesen és szemléletesen írtad le a táskakészítés lépéseit, kösz a fáradozást! Amikor idenézek, mindig találok valami újat, és persze nagy élvezettel végigolvasom:-)
2007. november 22. csütörtök - 15:53
Szia Kastan,
megpróbáltam úgy összeállítani, hogyha egy kevésbé gyakorlott foltvarró készíti el,neki is sikerélménye legyen. Nagyon remélem, hogy sok szép táska készül majd.
Zsuzsa
2007. december 7. péntek - 08:52
Kedves Zsuzsa, el kell mondanom nagy kivancsisaggal latogatok el minden alkalommal a blogodra. Mindig csodalatos uj holmira akadok, mar probaltam is ki kozuluk. Nagyon koszonom.
Es koszonom ezt a reszletes es pontos leirast is, most mar azt hiszem lesz merszem hozza.
B. Monica