Horizon és a körvarró…
Ha már van, megmutatom mire jó még….
Biztosan ismeritek a Cahtedral window/katedrál ablak technikát.
Nagyon könnyen, gyorsan és szépen lehet evvel elkészíteni:
- kiszabtam a két kiválasztott anyagból ill. egy réteg kesztyűvatelinből 13×13 cm-es négyzeteket.
- alulra kerül a vatelin, rá a fekete anyag és színével lefelé a sárga mintás, ahogy a képen is látszik.
- ezek után felszereltem a körvarrót, itt is jól látszik, hogy hova került.
- kiszámoltam, hogy mekkora sugarú kör fér el a kiszabott négyzeteken (egyébként, 6,5cm) és beállítottam. A rúdon van jelölés : felső sorban centiméterben, alul inchben. A kör középpontja a tűnél van, tehát ez a nulla pont.
- feljelöltem a négyzetem közepét és ide szúrtam a tűn. Kivarrom a kört az előkészített szendvicsen. Szépen lassan, csak arra kell vigyázni hogy a 3 réteg együtt mozogjon.
- VIGYÁZAT!! A tű (amire az anyagot kell helyezni ) NAGYON HEGYES! A kör vége nagyon szépen találkozik az elejével. A varrást pár öltéssel megerősítettem.
- a felesleget egy cikk-cakk ollóval levágtam, így megspóroltam a bevagdosást. Ami azért kell, hogy a kör íve szépen kialakuljon.
- kivágtam karton papírból egy akkora négyzetet, ami pont a körbe beleférés a csúcsai érintik a kör vonalat. (8,6×8,6cm)
- Most nincs más dolgunk, mint kifordítani. Ehhez szükséges egy kis nyílást vágni. Arra kellettek ezek a jelölések, hogy ez jó helyre kerüljön, azaz a négyzeten kívül.
- A legegyszerűbb megoldás a varratbontóval felvágni.Vigyázat! CSAK A LEGFELSŐ RÉTEGET! Készítsünk akkora lyukat, amin könnyen kifordíthatjuk, de még eltüntethető.
- Kifordítás után egy pl. evőpálcikával kiigazítjuk az ívet és szépen levasaljuk a köröket. Néhány nagy laza öltéssel a hasítékot bevarrjuk.
- Eddig tartott az előkészület, innentől jöhet a játék. Célszerű egy kis díszítést, azaz tűzést rávarrni. Egyrészt szebb, másrészt rögzíti a három anyagot. Itt már jöhet mindenkinek a saját kreativitása.
- A megfelelő sorrendben össze kell őket varrni. Itt megint hasznos lehet a kis négyzet sablonunk, amivel bejelölhetjük a varrás vonalát.
- Mivel én elég kontrasztos anyagokat használtam, nagyon látványos a végeredmény. A technika előnye, hogy egyből megvan a 3 réteg, nem kell külön bélelni, hátlapozni, tetszőlegesen bővíthető….stb.stb…
2010. október 22. péntek - 11:47
Egyszerű és nagyszerű! Köszi az ötletet! Nekem nincs körvarróm, de ha nagyon odafigyelek, talán sikerül körívet varrni.
2010. október 22. péntek - 13:03
Cikk-cakk ollóval körbevágni !
Ó, Atyám, hogy ez nekem nem jutott eszembe !!!
Nagyon köszönöm, már megint jót tanultam tőled !
2010. október 22. péntek - 18:27
Kezdek nagyon vágyakozni egy ilyen gépre :-)) A pfaffhoz a körvarró csak arra jó, hogy a vérnyomásomat megemelje. De a Tied nagyszerűen funkcionál. Köszönöm a cik-cakk ollós ötletet ! Nagyszerű, ki fogom próbálni!
2010. november 23. kedd - 23:47
Szia Zsuzsa!
Már korábban írtam, hogy vágyom egy Janome 7700-ra.
Hát megérkezett!
Egyenlőre fáj tőle a fejem, de azt hiszem nemsokára szerelembe esünk.
Valahol az interneten láttam korábban egy képet, ahol az a szerinted hátvakaróhoz hasonlító izé egy ferde pánt készítővel volt valahogy kombinálva, és a gép azonnal húzta be a pántot és varrta a helyére.
Persze a képet azóta sem találom, de keresem rendületlen. Neked nem rémlik valami?
Üdvözlettel
Farkasné Zsuzsa
2010. november 24. szerda - 10:11
Bocs már megtaláltam.
Látom is, hogy a ferdepántoló egy önálló kütyü, csak látszik mögötte a „hátvakaró” két csavarja, az tévesztett meg.Semmi közük egymáshoz.
Üdv Zsuzsa
2010. november 30. kedd - 12:57
Lehet, kicsit lassú a felfogásom, de a végét nem értem. Odáig oké, hogy kifordítom a köröket, de minek a négyzet? Hogy lesznek az átfedések sötétek?
köszi a segítséget! Móni