Veszprém-Jutas…

Mivel az idő kiváló a kerekezésre, -sőt már túlságosan is meleg van-elindultunk megnézni a hallomásból már ismert ejtőernyősök emlékművét.( Egyszer már ‘nekifutottunk’ ennek, de nem értünk el idáig:o)

Katonai emlékmű

Katonai emlékmű

Jutas pusztán is túl, a semmiben találtuk meg:

A felirat

A felirat

Emlékmű 2

Emlékmű 2

Tovább mentünk, csak kíváncsiságból, mert erre még sohasem jártunk és véletlen akadtunk erre az emlékműre is.

Sajnos elolvasni a feliratot igen nehéz már, mert jócskán megkopott. 1983.január 21.-én történt vonatbalesetben elhunyt katonáknak állították.



Szólj hozzá Te is!

Oldalak

Témakörök

Keresés

Archívum

2026. június
h K s c p s v
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Egyebek