Miből lesz a cserebogár? – még mindig festés

Hátha másoknak is kedvet csinálok evvel, megmutatom, milyen pólókat és anyagokat festettem.

festett pólók

A három póló 3 különböző hajtogatással készült.


1.

félkészen

A pólóból előbb egy négyszöget hajtogatunk majd kb. 5cm széles csíkban cikk-cakkban összehajtjuk és két oldalról feltekerjük. Egyik fele türkisz, a másik kobalt kék.

vizesen

Már kimostam, de még vizes.

tengerkék póló

Ez lett a végeredmény, szép tengerkék, csíkos és kockás is egyben.

2.

befestve

Az előzőtől annyiban különbözik, hogy egy gurigát készítettem belőle, tehát teljesen feltekertem a hajtogatás után. Oliva zöldbe és egy kis maradék sárgába mártottam.

vizesen, mosás után

a „csíkos-kockás” pólóm

kész póló

Ilyen lett, miután kimostam és megszáradt. Valami hasonlót akartam, jól sikerült.

3.

festéskor

A pólót szépen félbehajtottam. Akinek van olyan jelölő ‘szerszáma’, ami mosás után kijön belőle, azzal meghúzhatja a vonalat. Én elképzeltem és amentén szépen pici hajtásokkal összeszedtem az anyagot. Aztán jöhetett egymás mellé néhány élénkebb szín.

Hát nem túl bizalomgerjesztő, de így néz ki festés után.

és íme

Már látszik is a V-alak!

v-alakú festéssel

És igen, ilyent akartam!! Természetesen a hátulja pontosan ugyanilyen.



Szólj hozzá Te is!

Oldalak

Témakörök

Keresés

Archívum

2026. június
h K s c p s v
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Egyebek